A kétezres évek legsikeresebb szezonja áll az ELTE sportolói mögött

Lezárult a 2013/2014-es Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság szezonja, így itt az ideje az összegzésnek. 55 alkalommal végeztek dobogón egyetemünk sportolói a 2013/14-es szezon MEFOB versenyein, az elmúlt évtized kimagaslóan eredményes szereplését produkálva. 14 arany-, 21 ezüst- és 20 bronzérmet hozott az előző év. A MEFS által 35 sportágban meghirdetett országos bajnokság közül 22-ben dobogóra álltak hallgatóink. Az intézmények közötti pontversenyben az összetettbeli 6. helyen zárt egyetemünk, a BME, Semmelweis Egyetem, valamint a szegedi, pécsi és debreceni egyetemek mögött.

Továbbra is a sikersportágak között van az atlétika, e versenyszám indulói egymaguk 12 érmet gyűjtöttek. Sok siker született az ELTE-s rendezésű versenyeken is, amelyeknek keretein belül az ELTE-s Cheerleader lányok és tollasozók is hozták a jó eredményeket. A legsikeresebbek között ott találjuk a tavaly két aranyéremmel is büszkélkedő Kis Gyulát, a nemzetközileg is egyre elismertebbé váló atlétareménységet, Kenesei Zsanettet és a felnőtt magyar bajnok maratonista Juhász-Staicu Simonát, ahogy az egyre nagyobb babérokra törő tollaslabdázót, Váczi Vivient is.

Rég látott jó eredmény a csapatsportokban elért három érmes helyezés is a MEFOB-on. A legutóbbi szezonban dobogóra állhattak az ezüstérmes vízipólósok, a bronzig jutó röplabdázó hölgyek és a férfi kosárlabdázók is.

Az érmesek névsora:

forrás: BEAC