A Radnóti épületének megmentéséért

Az államigazgatás segítségét kéri az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium 2014. november 26-i rendezvényén Mezey Barna, az ELTE rektora, Molnár Katalin, az iskola igazgatója és Zoboki Gábor építész, egykori diák.

Az épület sürgős felújításra szorul: az egykori radnótis, a Művészetek Palotáját is tervező Zoboki el is készítette a felújítás terveit. Az ELTE-nek a veszélytelenítésre futja csupán, az iskola alapítványa pedig téglajegyek kibocsátásával gyűjt, de a felújításhoz szükséges összeg messze meghaladja a fenntartó, a szülők és az egykori diákok lehetőségeit. Az épületben el kell végezni a homlokzatok, a lapos tetők, az elektromos rendszer, a víz-csatorna rendszer, a WC-blokk és a fűtési rendszer felújítását,  a nyílászárók cseréjét és a belső szakipari munkákat. A Radnóti épületének megmentéséhez állami segítségre van szükség.

Ezért a Radnóti vezetői meghívták volt diákjaikat és a magyar szellemi élet fontos személyiségeit. A november 26-i zártkörű est az iskola alapkő-letételének századik és Radnóti Miklós halálának hetvenedik évfordulójára emlékezik, fővédnöke Áder János köztársasági elnök, az eseményen pedig egykori és jelenlegi radnótisok, valamint a közélet kiválóságai vesznek részt.

2014.11.18.