Kapás Boglárka az ELTE színeiben aratott győzelmet

Régi időket idéző nagy létszámmal vett részt az ELTE csapata az év legnagyobb egyetemi úszóviadalán, az egyetemi-főiskolai országos bajnokságon (MEFOB-on), amelyen olimpikonok és világbajnokságon is megfordult sportolók is vízbe szálltak. Egyetemünket 18 úszó képviselte 2014. november 23-án a Komjádi-uszodában.

Kapás Boglárka először indult ELTE-s hallgatóként ezen a bajnokságon, 400 méteres gyorsúszásban 4:30,16 perces idővel ő ért először a célba, míg az 50 méteres gyorsúszásban ezüstérmet szerzett.  Rajta kívül még Bicskei Petra zárt pontszerző pozícióban: 200 méteres vegyesben elért 3:12,45 perces eredménye a hatodik legjobb volt.

Kapás Boglárka 1993-ban született Debrecenben, Európa-bajnok, kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok úszónő. A pekingi olimpián a magyar olimpiai csapat legfiatalabb tagja volt. Jelenleg az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának hallgatója.

forrás: BEAC.hu

2014.11.26.