Erzsébet-utalványt kapnak az egyetemi dolgozók

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezetésének kezdeményezésére, a tavalyi évhez hasonlóan a 2014-es évben is kapnak étkezési támogatást az Egyetem munkatársai: az idén is érvényes rendkívüli megszorításokkal együtt járó jövedelmi körülményekre, valamint a megnövekedett munkateherre tekintettel az Általános Tartalék terhére biztosítják a béren kívüli juttatást.

A javaslat szerint a teljes munkaidőben foglalkoztatott közalkalmazottak – 2014. május 1. előtt létrejött jogviszonnyal, amely 2014. november 1-én is él –, beleértve a nyugdíjas foglalkoztatottakat is, tizenegy hónapra havi 5600 forintnyi Erzsébet-utalványban részesülnek ez év végén.  A döntés a Szenátus 2014. november 24-i határozatával vált hatályossá.

Az Erzsébet-programról szóló törvény értelmében az Erzsébet-utalvány a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által kibocsátott utalvány, amely felhasználható fogyasztásra kész étel, melegkonyhás vendéglátóhelyeken étkezési szolgáltatás, valamint szociális célból a jogszabályban meghatározott termék vagy szolgáltatás vásárlására.

2014.11.27.