A Fővárosi Törvényszék együttműködik az ELTE gyakorlóiskoláival

2014. december 9-én a Nyitott Bíróság Program keretében hét fővárosi középiskolával írt alá együttműködési megállapodást Fazekas Sándor, a Fővárosi Törvényszék elnöke. Az együttműködéshez az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium és az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola is csatlakozott.

A közös munka célja, hogy bemutassák a diákoknak a bíróságok munkáját, segítsék a pályaválasztást és szélesítsék a jogi műveltséget. A bírák, bírósági titkárok és fogalmazók a diákok mindennapi életében szerepet játszó polgári, büntető- és munkajogi kérdésekről tartanak előadásokat osztályfőnöki vagy társadalomismeret órákon, így szó lesz a munkaszerződésekkel vagy az internetes tartalmak letöltésével kapcsolatos jogi kérdésekről.

A programokon bemutatják a bírósági munka, a bírói hivatás főbb jellemzőit, a bírósági szervezetet. A diákok az iskolában bírósági tárgyalást modellezve, játékos formában ismerhetik meg az eljárás menetét, majd valódi tárgyalásokon is részt vehetnek, amely után az ügy bírája beszélget velük. A program célja az is, hogy erősítse az önkéntes jogkövetést. A Fővárosi Törvényszék a megállapodás szerint a pedagógusok továbbképzésében is részt vesz, hogy segítse a jogi-állampolgári ismeretek középiskolai oktatását.

Az együttműködési megállapodás részese Egyetemünk gyakorlógimnáziumai mellett a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános iskola és Gimnázium, a Budapest VI. Kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium, a Fáy András Közlekedésgépészeti, Műszaki Szakközépiskola és a Toldy Ferenc Gimnázium.

Fővárosi Törvényszék / Inforádió

2014.12.15.