A Belgrádi Egyetem delegációja az ELTE-n

Az ELTE képviselői 2014. április 10–11. között látogatást tettek a Belgrádi Egyetem, ahol a delegációt Vladimir Bumbaširević, az intézmény rektora fogadta, és megújították a két intézmény közti megállapodást is. Az együttműködés folytatásaként 2014. november 19-én az ELTE-re látogatott a szerb intézmény küldöttsége, amelyben Bumbaširević rektor urat Dalibor Soldatic nemzetközi rektorhelyettes és Nada Kovačević oktatási rektorhelyettes kísérte el. A delegációt Erdődy Gábor nemzetközi rektorhelyettes fogadta.

A rektorhelyettes tájékoztatott a tavaszi aláírás óta történt előrelépésekről, például a Magyar Mint Idegen Nyelv 4 hetes nyári egyetemi programon az ELTE 5 hallgatót fogadott a Belgrádi Egyetemről, a részvételi díj és szállásköltség fedezésével. A tárgyaláson felmerült a szerb lektor ELTE-n történő fogadásának kérdése, egy naprakész szerb-magyar szótár kiadásának szükségessége, valamint a magyarországi szerb kisebbség helyzete. Erdődy rektorhelyettes úr felvetette, hogy egy EU-s konzorciumban Belgrád és Budapest lehetne a motorja egy balkanisztikai együttműködésnek, majd elmondta, hogy a MAB már akkreditálta a balkanisztika mesterprogramot, a végleges nyilvántartásba vétel után a programot meghirdetheti majd az ELTE.

2014.12.18.