Konfliktusok az iskolában

2015. január 20.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

2015. január 20. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

2015. január 20-án az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) és az ELTE PPK „Iskolai Konfliktus Tudásközpont” címmel szervez konferenciát a PPK-n, melyen az iskolai és az online bántalmazásról beszélnek a szakértők. A résztvevőket Demetrovics Zsolt, a Kar dékánja és Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa köszönti.

A rendezvényen szó lesz egy leendő tudásközpont koncepciójáról, a jelenleg hazánkban zajló programokról és kutatásokról, valamint bemutatják a finnországi KiVa-projektet. A konferenciát záró kerekasztalon a pedagógusok szerepéről és lehetőségeiről beszélgetnek.

Az OFI a TÁMOP 3.1.11 kiemelt projekt keretei között valósítja meg az iskolai konfliktus tudásbázis építését, melynek során tudásközpontokat hoz létre. A tudásközpontok az iskolai agresszióval, konfliktusokkal, normasértésekkel és ezek kezelésével kapcsolatos jelenlegi tudásunkat összegzik. A program keretei közt igyekeznek világos képet  kialakítani arról is, hogy hazánk köznevelési intézményeiben milyen alternatív konfliktuskezelési modellek jelentek meg, illetve ezek közül melyeket alkalmazzák jelenleg is az iskolák. Az összegyűjtött módszerek a tudásközpontokon keresztül könnyen megismerhetővé válhatnak a pedagógusok, intézményvezetők és érdeklődők számára.

Időpont: 2015. január 20. 14:00–18:00
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

ELTE PPK