Fokozatváltásra várva?

2015. január 28.

Budapesti Corvinus Egyetem (1093 Budapest, Fővám tér 8. II. előadó)

2015. január 28. -

Budapesti Corvinus Egyetem (1093 Budapest, Fővám tér 8. II. előadó)

2015. január 28-án a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi Felsőoktatási Kutatások (NFKK) Központja „Magyar Felsőoktatás 2014 – Fokozatváltásra várva?” címmel szervez konferenciát. Az eseményt Rostoványi Zsolt, a BCE rektora nyitja meg, felszólal Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár és Bódis József, a Magyar Rektori Konferencia elnöke is. Egyetemünket Halász Gábor, a Felsőoktatás-menedzsment Intézeti Központ központvezető egyetemi tanára képviseli, aki „A felsőoktatás fejlődését alakító globális trendek” címmel tart előadást.

A Központ hetedik alkalommal rendezi meg konferenciáját, amelyen minden év januárjában egyfajta számvetést készítenek a felsőoktatás helyzetéről és koncepcionális kérdéseiről. A felkért előadók az éves helyzetértékelés mellett a nemzetközi és a hazai trendszerű változásokra helyezik a hangsúlyt, ezzel is megalapozva a 2015-ben megszületendő felsőoktatási stratégiát. A globális versenyben való helytállás az oktatás, kutatás és a társadalmi, gazdasági beágyazódás területén egyaránt számvetésre sarkall. Beszédes adatok értelmezésére is sor kerül: K+F tevékenységekre 2013-ban Magyarország 1,42 milliárd eurót, azaz a GDP 1,41%-át költötte. Ez bár növekszik, de még elmarad a 2,0%-hoz közeli EU-átlagtól. A hazai felsőoktatási intézmények 14%-kal járultak hozzá a K+F-hez, míg ez az arány az EU-ban 23% volt.

Az előző évek tanácskozásairól bővebben itt olvashat.

Részletes program és regisztráció

Időpont:
2015. január 28. 10:00–12:30
Helyszín: Budapesti Corvinus Egyetem (1093 Budapest, Fővám tér 8. II. előadó)