Az Európai Unió helye a világban

Az Antall József Tudásközpont kétfordulós, angol nyelvű esszépályázatot ír ki „The EU in the world (Az Európai Unió helye a világban)” címmel a visegrádi országok egyetemistáinak. A pályázat célja, hogy elősegítse a fiatal, tehetséges és az Európai Unió iránt érdeklődő hallgatók témában való elmélyülését, továbbá hogy publikálási lehetőséget biztosítson számukra. Határidő: 2015. február 25.

A résztvevők öt téma közül választhatnak, a legjobb 5-6000 szavas angol nyelvű esszét benyújtókat szóban is meghallgatja a zsűri. A pályázat legjobbja 500 eurós pénzjutalomban részesül, valamint brüsszeli konferencia-részvételt nyer. A második helyezett munkáját 350, a harmadik helyezett munkáját 200 euróval honorálja a Tudásközpont.

Részletes pályázati kiírás
Formai és tartalmi követelmények

Egyetemünk és az Antall József Tudásközpont 2014. április 8-án kötött együttműködési megállapodást.

2015.01.21.