Molnár Anna Stephen W. Kuffler Ösztöndíjas

A 2014-es év négy Kuffler-ösztöndíjasának egyike Molnár Anna, az ELTE biológia szakának mesterszakos hallgatója, a Bolyai Kollégium szakkollégistája. A nemzetközi program tehetséges hallgatók orvosi- és élettudományi kutatásait támogatja. Az ösztöndíjakat 2014. december 9-én adták át a Magyar Tudományos Akadémia Kupolatermében.

A Stephen W. Kuffler Kutatási Alapítványt Somogyi Péter, Egyetemünk díszdoktora alapította, az orvos- és élettudomány értékeinek megőrzése, fejlesztésének elősegítése, a tudományos és oktatói kiválóság támogatása érdekében hozták létre. A Stephen W. Kuffler Ösztöndíjat évente ítélik oda fiatal közép-európai kutatóknak. A bírálók között Podani János, a TTK Növényrendszertani és Ökológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára is szerepel.

Molnár Anna molekuláris genetikával és sejtbiológiával foglalkozik, jelenleg is kutatásokat végez a Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet Tumorbiológiai Laboratóriumában. Anna a 2014 novemberében az ELTE-n rendezett Biológus Tudományos Diákköri Konferencián harmadik díjat kapott és továbbjutott az országos fordulóba. A fiatal kutató 5. osztályos kora óta készül arra, hogy kiváló kutatóvá váljon a biológia területén, a mai napig rendszeresen versenyez. A biológián kívül zenél is, 13 éve jár zeneiskolába. A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács 2014-es „Felfedezettjeink” fődíjasa. A Kuffler-ösztöndíjat kutatási eredményeinek bemutatására és konferencia részvételekre fordítja. Anna a biológiáról így vallott egy korábbi interjúban: „Engem elvarázsol az a bonyolult és összetett világ, ami minket, az élőlényeket felépít és körülvesz. Kíváncsi vagyok működésére és szabályaira, éppen ezért szeretnék kutató lenni. Most diákként kóstolok bele a tudományos megismerés folyamatába, de mint a legtöbb tudós, én is szeretném, ha egyszer majd a munkámmal az emberek egészségének vagy életvitelének javulásához is hozzájárulhatnék.”

A 2014-es Kuffler-ösztöndíjat Molnár Anna mellett Dancs Péter Tibor (Semmelweis Egyetem), Karóczi Csilla Kata (Semmelweis Egyetem) és Mayer Márton (Szent István Egyetem) vehette át.

Stephen W. Kuffler Kutatási Alapítvány / Bolyai Kollégium

2015.01.21.