Hibák a kristályokban

2015. január 29.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2015. január 29. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

„Hibák kristályos anyagokban: hogyan keletkeznek és mire használjuk őket?” címmel tart előadást Gubicza Jenő, az Anyagfizikai Tanszék egyetemi tanára. Az atomoktól a csillagokig ismeretterjesztő sorozat 2015. január 29-én folytatódik a Természettudományi Karon.

Tökéletes kristályokban az atomok hosszútávú rendben helyezkednek el, a valóságban azonban a kristályos anyagokban a szabályos atomi rendet rácshibák bontják meg. Ezek a hibák alapvetően befolyásolják a hétköznapi életben felhasznált anyagaink fizikai – elektromos, mágneses és mechanikai – tulajdonságait. Az előadás ismerteti a rácshibák típusait és keletkezésüket, valamint bemutatja, hogyan használhatók anyagaink tulajdonságainak optimalizálására.

A tizedik éve futó sorozatban az ELTE TTK Fizikai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek beszélnek fizikai érdekességekről, újdonságokról, elsősorban középiskolásoknak, bemutatva azokat a lehetséges tanulmányi utakat is, amelyet az egyetem kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Időpont:
2015. január 29. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Az atomoktól a csillagokig