Hogyan viselkednek a szoftverek?

2015. február 06.

ELTE IK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 0.803)

2015. február 06. -

ELTE IK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 0.803)

2015. február 6-án az ELTE IK, az EIT ICT Labs Budapest Associate Partner Group és a Neumann János Számítógéptudományi Társaság szervezésében Andreas Zeller, az Universität des Saarlandes kutatója érkezik Budapestre. Bevezető előadást tart Kozsik Tamás, az ELTE IK egyetemi docense.

Andreas Zeller professzor és kollégái olyan eljárások kidolgozásán fáradoznak, melyek lehetővé teszik a szoftverek viselkedésének elemzését különféle indikátorok mentén azonosított viselkedési mintázatok összehasonlításával. Ennek segítségével a megtalált hiba gyorsan javítható és hatékonyan megelőzhető a nagy számítógépes rendszerek szoftverhibából eredő összeomlása. Zeller professzor „Software Tests for Free”, Kozsik Tamás „Let’s PaRTE!” címmel tart előadást a Szoftvertechnológiai Fórum sorozatban.

Andreas Zeller 2003 óta az Universität des Saarlandes professzora. Eredményei alapján 2011-ben az Európai Kutatási Tanács ERC Advanced Grant támogatásában részesült. A webes alkalmazások automatikus tesztelése terén elért innovatív kutatási eredményeinek hasznosítására jött létre a Testfabrik startup cég, melynek társalapítója volt 2013-ban. Andreas Zeller több ízben dolgozott vendégkutatóként a Microsoftnál. 2005-ben kiadott hiánypótló kötete, a „Why programs fail”, a rendszerszerű hibakeresés egyik alapvető műve.

A Szoftvertechnológiai Fórumot 2001 óta rendezik meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szervezésében, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság támogatásával. A Fórumon egy-egy szoftverfejlesztési terület aktuális helyzetével és fejlődési trendjeivel foglalkoznak. Több mint egy évtizedes története során a sorozat neves külföldi és magyar kutatókat látott vendégül, tavaly például Bjarne Stroustrup, a C++ nyelv megalkotója érkezett az ELTE-re. A Fórum megrendezését a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az EIT ICT Labs Budapest Associate Partner Group támogatta.

Időpont:
2015. február 6. 15:00
Helyszín: ELTE IK (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, 0.803)