Tíz százalékkal magasabb kitöltési arány az OMHV-n

A hallgatók a 2014/2015-ös tanév őszi szemeszterében is értékelték oktatóik munkáját. A Minőségbiztosítási Osztály 2015. január 30-i adatai szerint az Egyetem hallgatói a Neptunban elérhető Oktatói Munka Hallgatói Véleményezése kérdőívek közel 68%-át (67,92%) töltötték ki, az előző szemeszterben ez az arány 57,15%-os volt. Az összes kar kari átlaga nagymértékben növekedett, a Bárczi hallgatói is csak hajszállal maradtak el az előző felméréstől.

A karok versenyét ismét az Informatikai Kar nyerte: a hallgatók az elérhető kérdőívek 73,68%-át töltötték ki, az Állam-és Jogtudományi Kar 70,87%-kal zárt a második helyen, ez óriási, több mint 40%-os javulás az előző felméréshez képest. A „bronzérmes” a Tanító- és Óvóképző Kar lett, itt az előző félévhez képest közel tizenkét százalékkal emelkedett a kitöltött kérdőívek aránya. A Természettudományi Kar, a Társadalomtudományi Kar és a Bölcsészettudományi Kar 70%-hoz közel eső eredményekkel zárta a szemesztert. A Pedagógiai és Pszichológiai Kar 62,74%-ot teljesített, az utolsó helyen a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar áll, de itt is az elérhető adatlapok több mint 62%-át kitöltötték a válaszadók.

Az ELTE HÖK ezúttal is népszerűsítő kampányt szervezett: OMHV Kisokossal és nyereményjátékkal is készültek. A kezdeményezést az elte.hu és az Egyetemi Hírlevél is népszerűsítette, a Társadalomtudományi Kar Facebook-oldalán oktatók hívták fel a hallgatók figyelmét a vélemények kifejezésének fontosságára.

Forrás: ELTE Minőségbiztosítási Osztály

2015.01.30.