Stuart Mária pere

2015. március 04.

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

2015. március 04. -

ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

A jogi karon működő Perjátszó Kör 2015. március 4-én rendezi a tavaszi félév első előadását, Stuart Mária pere címmel. Az újkori monarchiák történetének egyik legforrongóbb korszakát megjelenítő perjátékra a belépés ezúttal is ingyenes.

Stuart Mária, Skócia királynője immár tizennyolc éve fogoly Angliában, és pár kudarcba fulladt kísérlet után – amelyek megszöktetésére irányultak – feladta a reményt, hogy valaha szabad lehet. Az egykoron Anglia trónjára áhítozó Máriából nem maradt más, mint egy kellemetlen és veszélyes tényező a protestáns uralkodóra nézve. Sorsa azonban bizonytalan. Sem pártfogói, sem ellenségei nem tudnak közel férkőzni hozzá, élete egyetlen ember kezében van. Hogyan határoz I. Erzsébet, Anglia királynője kuzinja és riválisa felől? Hogyan befolyásolja döntését az egyre feszültebb viszony a spanyol uralkodóval és egyre kérlelhetetlenebb tanácsosaival? Milyen események láncolata vezet a katolikus királynő sorsának megpecsételődéséhez, s milyen hosszú az út a vérpadig?

Időpont: 2015. március 4. 18:30
Helyszín: ELTE ÁJK Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3.)

Perjátszó Kör