Színjátszó Fesztivál a Trefortban

03/02 - 03/07

2015. március 02. - 2015. március 07.

ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola (1088 Budapest, Trefort u. 8.)

03/02 - 03/07

2015. március 02. - 2015. március 07.

ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola (1088 Budapest, Trefort u. 8.)

2015. március 2–7. között tizenhetedik alkalommal rendezik meg az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskolában az iskolai diákszínjátszó fesztivált. Az előadásokat idén is szakmai zsűri – Gabnai Katalin drámatanár és Gáspár Máté színházi menedzser, az iskola öregdiákja – értékeli. A bemutatókra az iskola négy évvel ezelőtt elkészült színháztermében kerül sor.

„Összegyűlünk évente egyszer itt, a valaha volt nagytanáriban, hogy megnézzük, mit csináltak a többiek, vagy hogy megmutassuk, nekünk mire futotta idén a kémia és a töri óra közötti szünetben lázasan szöveget tanulva, délután-este-hétvégén végkimerülésig próbálva, időnként sírva, máskor nevetve. Általában azért nevetve. Mert játszani jó, ugye.” (Sztrókay András tanár gondolatai a fesztiválról)

A fesztivál felvezető hetén nyolc előadást tekinthet meg a közönség: március 2. és 6. között minden érdeklődőt szeretettel várnak, míg a szombati fesztiválelőadásokat az iskola diákjai és tanárai számára tartják fenn.

Részletes program és műsorfüzet

Időpont: 2015. március 2–7.
Helyszín: ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola (1088 Budapest, Trefort u. 8.)

ELTE Trefort