Jogászvita

2015. április 07.

ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)

2015. április 07. -

ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozatában 2015. április 7-én rendezik meg a „jogászvitát” a BTK-n. A beszélgetés a jog, a jogállam és a jogász szakmák hazai helyzetével és kilátásaival foglalkozik.

A meghívottak: Fleck Zoltán egyetemi tanár, az ELTE ÁJK Jog- és Társadalomelméleti Tanszék vezetője; Majtényi László, a ME ÁJK tanszékvezető egyetemi tanára, az Eötvös Károly Intézet elnöke; Mezey Barna egyetemi tanár, az ELTE rektora, a jogi kar korábbi dékánja, a Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszék vezetője és Pázmándi Kinga egyetemi docens, a BME Üzleti Jogi Tanszék vezetője. A moderátor Balogh Zsolt, a BCE egyetemi docense lesz.

A „Mi lesz veled, értelmiség?” vitasorozat a magyar értelmiség, közelebbről egyes veszélyeztetettnek vélt értelmiségi szakmák, egyetemi és akadémiai közösségek helyzetét tekinti át, korábban már lezajlott az ún. „filozófusvita”, a „történészvita” és a „közgazdászvita” is.

Időpont: 2015. április 7. 17:00
Helyszín: ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)