Nemzetközi vitaverseny Budapesten

03/06 - 03/08

2015. március 06. - 2015. március 08.

Közép-európai Egyetem (1051 Budapest, Nádor utca 9.)

03/06 - 03/08

2015. március 06. - 2015. március 08.

Közép-európai Egyetem (1051 Budapest, Nádor utca 9.)

A Közép-európai Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem vitaklubjai közösen szerveznek brit parlamenti formátumú vitaversenyt 2015. március 6–8. között a CEU-n. A szervezők várakozásai szerint a világ minden tájáról 170 egyetemi hallgató vesz részt a megmérettetésen, a nyilvánosság számára minden vita nyitott.

A Budapest Opent 2012-ben rendezték meg először, az utóbbi években a régió egyik legjelentősebb egyetemisták által szervezett vitázó eseményévé vált. A vitaklubot szervezők célja, hogy hasonló, nagy eseményeken keresztül népszerűsítsék a formális vitázást az országban és a régióban, de szándékuk az is, hogy bemutassák Budapestet és egyetemeit a világ minden tájáról érkező résztvevőknek.

Az ELTE Vitaklub küldetésének tekinti a magyarországi vitakultúra fejlesztését és a társadalmi diskurzus ösztönzését az egyetemi vitázás lehetőségeinek felhasználásával. A Vitaklub alapvető célja, hogy hozzájáruljon az egyetemen a vitázás évszázados hagyományához, és ezzel valamint az angolszász vitakultúra szabályainak alkalmazásával népszerűsítse a vita fontosságát. A klubról itt is olvashat.

Időpont:
2015. március 6–8.
Helyszín: Közép-európai Egyetem (1051 Budapest, Nádor utca 9.)

Budapest Open – Facebook