Digitális nemzedék konferencia

2015. március 21.

ELTE PPK Neveléstudományi Intézet (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

2015. március 21. -

ELTE PPK Neveléstudományi Intézet (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

A Pedagógiai és Pszichológiai Kar ad otthont a „Digitális nemzedék konferencia 2015” szakmai rendezvénynek 2015. március 21-én. Az elmúlt években számos szakmai diskurzus indult a digitális generációk oktatásának és nevelésének témaköréhez kapcsolódóan. A „Digitális nemzedék konferencia” olyan szakmai konferenciasorozat, amely pedagógusok, oktatáskutatók, nevelésszociológusok, pszichológusok, szociális szakemberek, szülők és leendő tanárok párbeszédére teremt lehetőséget, illetve arra, hogy azonosítsák a digitális generációra jellemző jelenségeket.

Az idei konferencia célja, hogy a résztvevők megismerjék, megértsék tanulóikat és önmagukat is a digitális világban. Változik-e a család és a pedagógusok szerepe az információs társadalomban? Hogyan modernizálható a tudásátadás, melyek a 21. század motivációs stratégiái? Mi érdekli a legfiatalabbakat és milyen kultúrát építenek maguk köré? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a konferencia szakértői.
A konferenciát ez alkalommal is a Pedagógiai és Pszichológiai Kar Neveléstudományi Intézet Információs Társadalom Oktató- és Kutatócsoportja, a Tempus Közalapítvány és az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete szervezi.

Kiemelt témakörök:

• Az ismeretszerzés és ismeretátadás új formái az információs társadalomban
  • A modern kommunikációs eszközök alkalmazásának pszichológiai hatásai
  • Új trendek az oktatásban: játékosítás (gamifikáció) és tabletek az iskolában
  • Az IKT-eszközökkel támogatott tanulást, tanítást segítő módszerek a gyakorlatban
Részletes program

Regisztráció (kötelező, március 15-ig)

Időpont:
2015. március 21. 10:00
Helyszín: ELTE PPK Neveléstudományi Intézet (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

A konferencia honlapja