Habilitációs okleveleket nyújtott át az Egyetem rektora

2015. március 6-án kilenc oktató vehette át habilitációs oklevelét Mezey Barnától, az ELTE rektorától az Egyetem Tanári Klubjában rendezett ünnepségen. A habilitáció az egyetlen olyan tudományos fokozat, amely az oktatói minőséget is értékeli. Mezey Barna örömét fejezte ki, hogy egyre több ELTE-s oktató érzi fontosnak a fokozat megszerzését. Kiemelte, hogy a habilitált oktatók saját tudományáguk területén széleskörű áttekintéssel és korszerű tudományos szakismerettel rendelkeznek.

A habilitációs eljárás során a jelöltek oktatói és előadói képességeikről magyar és idegen nyelven is tanúbizonyságot tesznek, a kari és egyetemi habilitációs bizottságok publikációikat, konferencia-előadásaikat és nemzetközi kapcsolataikat is értékelik.

2015. március 6-án habilitációs oklevelet vett át:

• Bernáth László, pszichológia tudományok (ELTE PPK)
  • Köteles Ferenc Gábor, pszichológia tudományok (ELTE PPK)
  • Krémer Balázs, szociológiai tudományok (Debreceni Egyetem)
  • Mészárosné Darvay Sarolta, neveléstudományok (ELTE TÓK)
  • Mihucz Viktor Gábor, kémiai tudományok (ELTE TTK)
  • Molnár Bálint, informatikai tudományok (ELTE IK)
  • Ollé János, neveléstudományok (ELTE PPK, Eszterházy Károly Főiskola)
  • Sántha Kálmán, neveléstudományok (Kodolányi János Főiskola)
  • Szivák Judit, neveléstudományok (ELTE PPK)
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen korábban habilitáltak, 2002–2014

2015.03.06.