Élen a viselkedési addikciók kutatásában

Huszonkilenc országból több mint 200 kutató érkezett az „International Conference on Behavioral Addictions” című nemzetközi konferenciára, amelynek főszervezője az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar volt. A 2015. március 16–18. közötti eseményen a világ vezető, viselkedési addikciókkal foglalkozó kutatói vettek részt, akik Ausztráliából, Kínából, az Egyesült Államokból, Kanadából, Dél-Koreából és Európa számos országából érkeztek Budapestre.

Demetrovics Zsolt egyetemi tanár, a PPK dékánja az elte.hu érdeklődésére elmondta: a téma első nemzetközi konferenciáját 2013-ban szervezte az ELTE Pszichológiai Intézet, a sikeres első találkozót követte a mostani esemény. „Ez az egyetlen olyan nemzetközi fórum, amelynek fókuszában a viselkedési addikciók állnak. Az ELTE által kezdeményezett konferenciát 2016-tól évente különböző városokban rendezik, a jövő évi fórum Genfben lesz. Az esemény meghatározó az Egyetem nemzetközi tudományos életében: az elmúlt két évben is számos közös kutatás indult el az internetfüggőség és az online játékok témájában, valamint kiemelkedő publikációk is születtek.” A konferencia elnöke kiemelte, hogy az ELTE PhD-hallgatói – a konferenciának köszönhetően – Nottinghamban és Amszterdamban több hónapos tanulmányúton vettek részt. A budapesti konferencián nagy számban képviseltették magukat az Egyetem angol és magyar nyelvű pszichológia képzésének hallgatói is.

Az előadók között számos világhírű szakemberrel találkozhattak az érdeklődők, előadást tartott Marc Potenza (Yale University), Jon Grant (University of Chicago), Kenneth Blum (University of Florida) és Rory Reid (University of California Los Angeles). Az előadások absztraktjait a világ első, a viselkedési addikciókkal foglalkozó, nemzetközi szakfolyóirata külön számban jelentette meg, a szövegek itt elérhetők.

Fotók: ELTE PPK

ELTE PPK