Ifjúsági Vitaverseny volt a Trefortban

„Legyen-e a programozás iskolai tantárgy?“ és „Be kell-e tiltani nyilvános helyen a csókolózást?.” E kérdéseket vitatták meg 2015. március 24-én Baja, Budapest, Debrecen, Mezőberény, Pécs, Pilisvörösvár, Sopron és Zalaegerszeg 16 iskolájának döntősei a Jugend debattiert international versenyben.

A kvalifikációs fordulók Budapesten zajlottak, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola látta vendégül a debreceni Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium, a pilisvörösvári Friedrich Schiller Gimnázium és a budapesti Kossuth Lajos Gimnázium tanulóit. A diákok sportszerűen, felkészülten szálltak vitába egymással. A vitaversenyen a Trefort két tanulója, Ryan Anna (12.a) és Szász Csenge (11.b) a következő fordulóba jutottak, így április 16-án a Goethe Intézetben megrendezésre kerülő válogatón mérhetik össze vitakészségüket azzal a 14 diákkal, akik velük együtt a május végi országos, majd a rigai nemzetközi döntőt tűzték ki célul.

A Jugend debattiert international nemzetközi ifjúsági vitaversenyen közel 2000 diák vesz részt Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Oroszország Csehország, Ukrajna és Magyarország összesen 160 iskolájából. A projekt magyarországi támogatói a Konrad Adenauer Alapítvány, az Audi Akadémia Hungária KFT és a Hanns Seidel Alapítvány.

2015.03.26.