A Bibó Szakkollégium diákjaival találkozott Orbán Viktor

2015. március 26-án az ELTE Bibó István Szakkollégium Bibó-esték sorozatának vendége volt Orbán Viktor. Magyarország miniszterelnökét Mezey Barna rektor, Scheuer Gyula kancellár és Király Miklós, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja fogadta, akikkel röviden egyeztetett. A Bibó-esték sorozatban a szakkollégium alumnusai találkoznak a jelenlegi diákokkal, Orbán Viktor a Szakkollégium meghívását elfogadva látogatott a Ménesi útra.

A miniszterelnököt a Szakkollégium hallgatói először a Bibó alapításáról, céljairól, akkori programjairól kérdezték. A találkozón kormányzási kérdések is érdekelték a diákokat, az informális találkozón így népesedéspolitikáról, a politikai környezetben dolgozó női vezetőkről és a jó politikusi képességekről, készségekről is szó volt.

2015.03.27.