Peptidkutatók üléseztek az ELTE-n

Az Európai Peptidtársaság (EPS) Végrehajtó Bizottsága, az elnök, Hudecz Ferenc akadémikus, az ELTE korábbi rektora, tanszékvezető egyetemi tanár, az ELTE-MTA Peptidkémiai Kutatócsoport vezetője meghívására március 20. és 22. között az ELTE TTK-n tartotta 2015. évi ülését.

A megbeszélésen részt vett Dirk Tourwé egyetemi tanár (Vrije Universiteit Brussel), Solange Lavielle professzor (École Normale Supérieure, Paris) és Krzysztof Rolka professzor (University of Gdansk), aki január 1-től látja el a kommunikációs vezetői feladatokat. A társaság kincstárnoka Anna Maria Papini egyetemi tanár (University of Florence) – Lufthansa sztrájk miatt – interneten keresztül vett részt a munkában. A bizottság meghallgatta Annette Beck-Sickinger professzor beszámolóját a 2016-ban, Lipcsében rendezendő 33. European Peptide Symposium (egyben a 8. International Peptide Symposium) előkészületeiről, elfogadta a 2015. évi költségvetést, döntött a konferenciatámogatási pályázatokról és egyebek mellett megvitatta a 2014-ben alapított, magyar peptidkémikusról elnevezett Bodánszky-díj („Miklós Bodanszky Award”) szponzorációjának lehetőségeit.

A most 25 éves, 30 országból mintegy 1200 tagot számláló European Peptide Society 1990-ben jött létre Oxfordban, első elnöke Geoffrey Young (Oxford) volt. Az alapítói között volt Medzihradszky Kálmán professor emeritus (ELTE Szerves Kémiai Tanszék), Albert Loffet (Franciaország), Günther Jung (Németország), és Ernest Giralt (Spanyolország). A magyar peptidkutatókat jelenleg Mező Gábor (MTA-ELTE Peptidkémiai kutatócsoport) képviseli a European Peptide Society Council-ban. Hudecz professzor személyében 2010 óta először van magyar elnöke a társaságnak.

Bővebben olvashat az EPS híreiről a Társaság legfrissebb hírlevelében.

2015.03.27.