A magyar fordítók és tolmácsok napja

04/09 - 04/10

2015. április 09. - 2015. április 10.

04/09 - 04/10

2015. április 09. - 2015. április 10.

ELTE BTK Kari Tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

Idén 2015. április 9–10. között „A magyar fordítók és tolmácsok napja” címmel már 17. alkalommal tartja meg kétnapos rendezvényét a Fordító- és Tolmácsképző Tanszék, a Nyelvtudományi Doktori Iskola, az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda és a Magyar Fordítók és Tolmácsok Egyesülete.

A Nyelvtudományi Doktori Iskola, Fordítástudományi Doktori Program 9-i, délelőtti szimpóziumán szó lesz az Egri csillagok, valamint A kékszakállú herceg vára fordítási nehézségeiről, a jogi szaknyelvről és a szó szerinti fordításról is. Délután többek között Mátyássy Miklós, Daniel Kluvanec és Vékony Attila, az Európai Bizottság Fordítási Főigazgatóságának munkatársai tartanak előadást, valamint szó lesz a jelnyelvi tolmácsolásról is. Április 10-én a jogi fordítások terminológiai kérdései kerülnek középpontba.

A Bölcsészettudományi Kar Fordító- és Tolmácsképző Tanszék mesterképzése az Európai Bizottság döntése alapján, egyedüli magyar intézményként viselheti az „európai mesterszintű fordítóképzés” minőségjelölést.

Részletes program

Időpont: