Anyanyelvünk évszázadai 2. – felhívás

A tavalyi sikerre való tekintettel az ELTE BTK Magyar Nyelvtörténeti, Szociolingvisztikai, Dialektológiai Tanszéke, a tanszék diákműhelyei  2015. június 12–13-án ismét hallgatói konferenciát szerveznek a bölcsészkaron „Anyanyelvünk évszázadai 2.” címen, amelyre az egyetemek és főiskolák BA-s, MA-s és osztatlan képzésben résztvevő hallgatóit várják.

A konferencia középpontjában a magyar nyelv története áll. A nyelv történetiségét azonban – a dimenzionális nyelvszemlélet keretében – tágabban értelmezik: a hagyományos értelemben vett nyelvtörténeti témák mellett olyan előadásokat is várnak, amelyek nyelvszemléletében az idő, a tér és a humán dimenzió közül legalább kettő megjelenik.

Jelentkezés: fél oldalas előadásvázlattal (kb. 1000 karakter) és kitöltött jelentkezési lappal ezen az e-mail címen. Határidő: 2015. április 30. A felhívás és a jelentkezési lap itt letölthető.

2015.04.07.