Nemzetközi égéstudományi konferencia

2015. március 30. és április 2. között Budapesten rendezték a „European Combustion Meeting 2015 (ECM2015)” konferenciát, amelyen közel félezer kutató vett részt a világ negyven országából. A szervezőbizottság elnöke Turányi Tamás, a Kémiai Intézet egyetemi tanára, ötfős szervezőbizottságának egyik tagja Zsély István Gyula, az Intézet egyetemi adjunktusa volt.

A rendezvény házigazdája a Magyar Égéstudományi Bizottság (MÉB), a „Combustion Institute” nemzetközi tudományos szervezet magyar tagszervezete volt. A konferenciát hetedik alkalommal rendezték meg, az eddigi eseményeket Franciaországban, Belgiumban, Görögországban, Ausztriában, az Egyesült Királyságban és Svédországban tartották. A konferencián öt plenáris előadás hangzott el, a résztvevők – köztük számos ELTE-s kutató –330 posztert mutattak be az égések kémiai és fizikai folyamatainak vizsgálatáról, valamint az égési folyamatok alkalmazásáról belső égésű motorokban, gázturbinákban és ipari berendezésekben, fontos téma volt az égési folyamatok olyan módosítása is, amelyeknek eredményeként környezetbarát módon lehet üzemeltetni a kapcsolódó berendezéseket.

Turányi Tamás professzorral 2011-ben készített rövid interjúnk itt olvasható.

2015.04.15.