Innovatív fizikatanítás – felhívás

Az ELTE Fizika Doktori Iskola Fizika tanítása programja 2015. augusztus 17. és 19. között „Teaching Physics Innovatively – New Learning Environments and Methods in Physics Education” címmel nemzetközi konferenciát szervez a TTK-n. Az előadók jelentkezését és absztraktjait 2015. április 30-ig várják.

A rendezvény középpontjában a fizikatanítás jó gyakorlatai állnak, a tervezett szekciók többek között a komplex rendszerekkel, környezetvédelmi kérdésekkel, nukleáris fizikával és az iskolai fizikai kísérletekkel foglalkoznak. A konferencia tudományos bizottságának tagja Tél Tamás egyetemi tanár és Horváth Ákos egyetemi docens, a hazai koordinációt is Egyetemünk oktatói végzik. A konferencián a hazai kutatók mellett többek között nagy-britanniai, finn, szlovén, német és olasz kutatók is tartanak előadást.

Jelentkezési információk a konferencia honlapján

2015.04.20.