Dunai Regatta

Budapest XI. kerület, Műegyetem rakpart

2015. április 25. -

Budapest XI. kerület, Műegyetem rakpart

Az Antall József Tudásközpont jóvoltából 2015. április 25-én ismét megrendezésre kerül a tavaly is nagy sikert aratott Dunai Regatta. Az evezősök és sárkányhajók küzdelmeit idén zenés tehetségkutató és színvonalas koncertek egészítik ki.

A rendezvény lényege, hogy különböző egyetemek vállalkozó szellemű hallgatói evezőt ragadnak, és hajósverseny keretei között mérik össze tudásukat, kitartásukat. A nyolcasokba profi evezősök ülnek, az amatőr egyetemisták pedig a sárkányhajók hajtásáért lesznek felelősek. Idén a főváros kilenc egyeteme mellett (BCE, BME, ELTE, NKE, SE, TE, BGF, PPKE, ANNYE), három vidéki (PTE, SZTE, SZE) és két amerikai csapat (Harvard, Princeton) is vízre száll. Az ELTE evezősei az első előfutamban 16:25-kor a Harvard, a SZE, és a BME csapataival küzdenek meg a továbbjutásért. A sárkányhajó verseny a tervek szerint 17:50-kor kezdődik.

Részletes program

Időpont: 2015. április 25. 12:30