Oktatói fotózások

2015 tavaszán a Rektori Kabinet PR és Kommunikációs Iroda nyolc kart érintő programot indított. A kezdeményezés célja, hogy egyetemi oktatóinkról és kutatóinkról egységes megjelenésű, nagyfelbontású, jogtiszta fotók készüljenek. A programot – amelyet kari és intézeti levelezőlistákon, valamint az elte.hu-n népszerűsítettek – nagy érdeklődés övezte az oktatók körében, eddig közel félezren vettek részt. Összegyűjtöttük a friss időpontokat és helyszíneket.

Az elkészült képek hozzájárulnak az intézményi honlap tervezett vizuális átalakításához, az elte.hu honlap-család (a kari és intézeti honlapok) híreinek és rendezvényeinek illusztrálásához, valamint felhasználják őket az ELTE Stratégiai Adatbázisához is. A helyszínen, a fotóssal közösen kiválasztott és később utómunkázott fotót természetesen a résztvevő oktatók is szabadon használhatják.

Az egyetemi campusokra kitelepülő fotós naponta négy órás időintervallumokban áll az oktatók-kutatók rendelkezésére. A szervezési feladatokat a Rektori Kabinet PR és Kommunikációs Iroda koordinálja, együttműködésben a Karok Dékáni Hivatalának, illetve Titkárságának munkatársaival. Az érdeklődő kollégáktól – a gördülékeny szervezés érdekében – azt kérik, hogy az alkalmas időintervallumokat 30 perces bontásban (pl. „A fotózás 09:00 és 09:30 között alkalmas számomra.”) megadva jelezzék részvételi szándékukat a kapcsolattartóknál. Jelentős érdeklődés és igény esetén további időpontokat is hirdethetnek a szervezők.

2015.04.22.