ELTE-s sikerek a Vivicittán

Az ELTE és a BEAC atlétái is rajthoz álltak 2015. április 19-én a 30. Vivicittá Félmaratonon. A hétvége legnagyobb sporteseménye arany- és bronzérmet hozott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Atlétikai Diáksportkör (ELTE ADSK) versenyzői számára.

A férfiak félmaratoni mezőnyében az első hat kilométeren az érdi Bartos Dávid vezette a mezőnyt, ám az ELTE-BEAC Sashegyi Gepárdok (ELTE ADSK) színeiben induló, 42 éves Varga István utolérte 17 évvel fiatalabb ellenfelét és attól kezdve nem engedett maga elé senkit. A versenyző első Vivicittá-sikerét érte el. A nőknél a 2012-es maratoni magyar bajnok, a 44 éves Merényi Tímea Krisztina a félmaraton Vivicittá-programba kerülése óta az eddigi legjobb idővel szerezte meg az első helyet. Ebben a számban az ELTE-BEAC Sashegyi Gepárdok (ELTE ADSK) futója, Rozsnyai Lilla kiegyensúlyozott teljesítménye bronzérmet ért.

A margitszigeti központtal zajló 30. Telekom Vivicittá Városvédő futás szervezőinek vasárnapi sajtóközleménye szerint már egy hónappal ezelőtt betelt a 8500 fős nevezési limit, így csaknem negyedórán át tartott, míg az utolsó futó is sorra került a rajtnál. Az idén először kétnapos fesztiválra 75 ország több mint 2000 futója érkezett Budapestre, Azerbajdzsánból, Bolíviából, Pakisztánból, Vietnámból, Bahreinből, Mexikóból, Kirgizisztánból, Palesztinából, Mongóliából, Üzbegisztánból és Costa Ricáról.

férfiak – 1. Varga István (ELTE ADSK) 1:11:31; 2. Soós Dániel (BHSE) 1:12:04; 3. Martin Chouteau (francia) 1:12:16

nők – 1. Merényi Tímea Krisztina (BHSE) 1:20:32; 2. Brassay Réka (VEDAC) 1:23:23; 3. Rozsnyai Lilla (ELTE ADSK) 1:24:37

Forrás: BEAC

2015.04.23.