Washingtoni ösztöndíj

A washingtoni Center for the Study of the Presidency&Congress (CSPC) által kezdeményezett pályázati felhívást az ELTE Rektori Kabinet Nemzetközi Iroda koordinálja. A pályázat keretében 2015 szeptemberétől egy ELTE-s hallgató vehet részt az International Fellows Programban. Jelentkezési határidő: 2015. április 29.

A mentorrendszerben működő program egy év időtartamra biztosít lehetőséget az amerikai politikai rendszer megismerésére. A kiválasztott hallgató az őszi és a tavaszi szemeszterben Washingtonban konferencián vesz részt, a program zárásaként pedig köteles egy 8-15 oldalas tanulmányt benyújtani a program során folytatott kutatásáról.

A pályázók CSPC felé történő jelöléséről az ELTE ad-hoc bizottsága dönt. A pályázókat kizárólag az Eötvös Loránd Tudományegyetem jelölheti a Center for the Study of the Presidency&Congress felé.

Tájékoztató a programról
Részletes pályázati információk