Én, a robot? – a vita folytatódik

2015. április 28.

ELTE Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

2015. április 28. -

ELTE Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

Az Inspiráció Műhely minden érdeklődőt vár következő „Én, a robot? 2.” című vitaestjére, amelyet 2015. április 28-án rendeznek a Gólyavárban. A rendezvény a tavaly novemberi, nagysikerű előadás folytatása.

Program
  • Dr. Meskó Bertalan, orvosi jövőkutató: Technológiával az emberségesebb orvoslásért
  • Kánai András, scifilógus, az SFmag.hu szerkesztője: Transzhumán álmok (Transzhumanizmus a science-fiction irodalomban)
  • Bene László, filozófiatörténész, ELTE BTK Ókori és Középkori Filozófia Tanszék: Ész, lélek és emberi lényeg a görög filozófiában
  • Tőzsér János, filozófus, Kaposvári Egyetem: Miért hiszi a kortárs filozófusok többsége, hogy nem halhatatlan a lélek?
Az est első felében az előadók megtartják 15 perces vitaindítóikat, reflektálnak egymás állításaira, majd a moderátor és a közönség részvételével kb. egy órás vitát rendeznek.

Az Inspiráció Műhelyt egy tucat BTK-s hallgató és néhány PPK-s hallgató alapította 2012 októberében. A csoport alapvető célja az, hogy az egyetem hallgatóit gondolkodásra ösztönözze és különböző aktuális témák felvetése által inspirációt nyújtson: főként bölcsészeti, kulturális és társadalomtudományos témakörökben szerveznek gondolatformáló előadásokat. Eddigi rendezvényeikre – Kornis Mihály előadása, Magyar-e vagy? – Identitáskeresés a 21. század hajnalán, Költészet – Tiszta Slammel (Vitaest és Slam Poetry Bajnokság) – több száz egyetemi hallgató volt kíváncsi.

Időpont: 2015. április 28. 18:00
Helyszín: ELTE Gólyavár, Mária Terézia-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

Inspiráció Műhely