Párbeszéd az egyetemi autonómiáról

2015. április 29.

ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. VIII. előadó)

2015. április 29. -

ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. VIII. előadó)

Mi a konzisztórium szerepe az Egyetem életében, milyen hatással lesz az egyetemi működésre? Az ELTE Hallgatói Önkormányzata 2015. április 29-én nyilvános vitát szervez, amelyen részt vesz Palkovics László államtitkár, Lovász László, az MTA elnöke, Bódis József, az MRK elnöke és Gulyás Tibor, a HÖOK elnöke.

A Fokozatváltás a felsőoktatásban című stratégia alapján a Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság kidolgozta a felsőoktatási intézmények vezetői struktúrájának új felügyeleti szervét, a konzisztóriumot. A Felsőoktatási Kerekasztal tagjai között vita alakult ki a testület célját, összetételét és jogköreit illetően. A felsőoktatási kormányzat nyugat-európai és tengerentúli minták alapján a konzisztórium előnyei mellett érvel, míg az ellenzők az egyetemi autonómiát hangsúlyozzák és kívánják védeni. De hogy mi is a konzisztórium szerepe az Egyetem életében, és milyen hatással lesz majd a működésre, az a nyilvánosság, az egyetemi polgárság számára egyelőre kevéssé ismert. A válaszokat az ELTE Hallgatói Önkormányzata nyilvános vitán kívánja megtalálni.

17:30 Szakmai bevezető előadások
18:45 Szünet
19:00 Vita a konzisztóriumról
Tervezett résztvevők:
– Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztérium Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság államtitkára
– Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Egyetemünk professzora
– Bódis József, a Magyar Rektori Konferencia elnöke, a Pécsi Tudományegyetem rektora
– Gulyás Tibor, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke
A rendezvényre minden egyetemi érdeklődőt várnak, ugyanakkor a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A terem befogadóképessége 450 fő.

Sajtóregisztráció

További információk a vita folyamatosan frissülő Facebook-oldalán találhatók.

Időpont: 2015. április 29. 17:30
Helyszín: ELTE ÁJK (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. VIII. előadó)