Siker a washingtoni Jessup Perbeszédversenyen

Az ELTE ÁJK Jessup csapata, miután 2015. március 7-én megnyerte a Budapest Friendly regionális perbeszédversenyt, több mint félezer induló egyetem közül Washingtonba kijutva a 34. helyezést érte el csapatban a 127 döntősből. A jogi kar csapatának tagjai Barkai Léda, Pap Dániel, Surjányi Dávid, Szalbot Balázs és Trombitás Mónika voltak. A diákokat Kajtár Gábor és Sulyok Katalin, a Nemzetközi Jogi Tanszék oktatói készítették fel.

Pap Dániel Kristóf a 600 washingtoni versenyző közül az egyéni rangsorban a második legjobb szónok (2nd Best Oralist) díját vehette át, amely a verseny történetének legjobb európai eredménye. Pap Dániel egyben elnyerte az International Law Association legjobb nem anyanyelvi eredményéért járó ösztöndíját is, amellyel 2015 nyarán a washingtoni Georgetown Egyetemen tanulhat.

A Phillip C. Jessup Moot Court Competition a legrégebbi nemzetközi jogi perbeszédverseny. Tavaly is a világ legjobbjai közé tudott kerülni az ELTE ÁJK csapata: a négyfős csapat (Haraszti Judit, Csernus Máté, Máté Dániel és Surjányi Dávid) akkor minden idők legjobb magyar eredményét elérve a 15. helyen zárt a jogászpárbajban.

ELTE ÁJK

2015.04.27.