ELTE-s sikerek a vívó MEFOB-on

2015.05.06.
ELTE-s sikerek a vívó MEFOB-on
Május első hétvégéjén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) megbízásából a Debreceni Egyetem Vívó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) szervezett. A Békessy Béla Vívócentrumban rendezett bajnokságon a hallgatók férfi-, női párbajtőr, tőr és kard egyéni, illetve csapat versenyszámokba nevezhettek.

2015. május 3-án rendkívül erős mezőny gyűlt össze a férfi kardozók egyéni versenyén, amelyet végül az ELTE-n tanuló junior világbajnok és U23-as Európa-bajnoki bronzérmes Ravasz Etele nyert meg, aki a döntőben 15:8 arányban múlta felül Péch Miklós Andrást, a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) hallgatóját.

A férfi kardcsapatok versenyén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Ravasz Etele, Kmety Tamás, Czájder Gábor, Balázs Boldizsár összeállítású csapata győzött, a fináléban a BCE Ilcsik Dániel, Péch Miklós András, Soproni Szabó Benedek, Soproni Szabó Domonkos összeállítású alakulatát szoros küzdelemben, 45-43-ra győzték le. A harmadik helyen a BME csapata (Bancsics Máté, Kiss Ábel, Mészáros Áron, Pálovics Bálint) végzett.

A női kard csapatversenyen a BME vívói (Benedek Dóra, Drajkó Lili, Pénzes Borbála) nyerték az aranyat, másodikként zárt a BCE alakulata (Becz Lilla, Darnay Lívia, Katz Nikolett, Örsi Detti), a dobogó harmadik fokára állhatott fel az ELTE csapata (Ágoston Dóra, Balogh Adrienn, Benei Bernadett).

Forrás: MEFS.hu