Pedagógusvita

2015. május 12.

ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)

2015. május 12. -

ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozatában 2015. május 12-én rendezik meg a „pedagógusvitát” a BTK-n, amely a pedagógus szakmák illetve a pedagógusok hazai helyzetével és kilátásaival foglalkozik.

A meghívottak: Falus Iván, az ELTE PPK professzor emeritusa, Gloviczki Zoltán, a PPKE BTK egyetemi docense, volt helyettes államtitkár, és Radó Péter oktatáskutató (Expanzió Humán Tanácsadó Kft), a moderátor Nahalka István, az ELTE PPK nyugalmazott egyetemi docense lesz.

A vitán érintett témák többek között: Értelmiségi vagy „rabszolga” a pedagógus? Milyen pedagógiai tudásra van szükség a XXI. század iskolájában? Kell-e több béremelést adni a pedagógusoknak? Kitörési pont vagy uniformizálás-e a portfólió?

A „Mi lesz veled, értelmiség?” vitasorozat a magyar értelmiség, közelebbről egyes veszélyeztetettnek vélt értelmiségi szakmák, egyetemi és akadémiai közösségek helyzetét tekinti át, korábban már lezajlott az ún. „filozófusvita”, a „történészvita”, a „közgazdászvita” és a „jogászvita” is.

Időpont: 2015. május 12. 17:00
Helyszín: ELTE BTK Gombocz Zoltán-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A fszt. 47.)