Középpontban a hallássérült gyermekek oktatása

2015. június 22.

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1097 Budapest, Ecseri út 3/A 202.)

2015. június 22. -

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1097 Budapest, Ecseri út 3/A 202.)

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon 2015. június 22-én rendezik „A jelnyelvi törvényben előírt, hallássérült tanulók bilingviális oktatására felkészítő szakember-képzési program megalapozása” projekt zárókonferenciáját.

A TÁMOP-4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 számú „Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért” című projekt keretében az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar három munkatársa és három, a témában érintett külső szakértő a hallássérült gyermekek bilingvális oktatásával kapcsolatos tanulmányúton vett részt az Amerikai Egyesült Államokban járt. A csoportot Paula Brown PhD, a rochesteri Nazareth College munkatársa, a hallássérült gyerekek kétnyelvű oktatásának szakértője fogadta, aki 2013-ban négy hónapot töltött a Karon.

A zárókonferencián bemutatják a tanulmányút során a hallássérült gyermekek bilingvális oktatásának területén szerzett tapasztalatokat, ismertetik a magyarra fordított szakmai anyagokat, valamint a program keretében folytatott egyéb tevékenységeket. A résztvevőket Zászkaliczky Péter, a Kar dékánja köszönti. A rendezvényen előadást tart Perlusz Andrea stratégiai és szakmapolitikai ügyekért felelős dékánhelyettes és Paula Brown is. A program – a Kar felkészülési folyamatának részeként – kapcsolódik a jelnyelvi törvény 2017-ben esedékes változásaihoz. A konferencián jelnyelvi és angol nyelvi tolmácsolást biztosítanak.

Részletes program

Időpont: 2015. június 22. 10:00–14:00
Helyszín: ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1097 Budapest, Ecseri út 3/A 202.)

ELTE BGGyK