Átadták a Kisfaludy Lajos Alapítvány idei díjait

Június 16-án adták át a Richter Gedeon Nyrt. Kisfaludy Lajos Alapítvány 2015. évi díjait. A Kuratóriuma döntése alapján a győztes Vass Márton (Richter Gedeon Nyrt.) lett. A harmadik helyen holtverseny alakult ki, Bakai-Bereczki Ilona (Debreceni Egyetem, GYTK, Gyógyszerészi kémiai Tanszék) és Dókus Endre Levente (Eötvös Loránd Tudományegyetem, MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport) között. Oklevelet kapott Knapp Krisztina (ELTE Szerves kémiai Tanszék).

A díjakat a Kuratórium 2014 őszén megválasztott új elnöke, Hudecz Ferenc, az ELTE TTK Szerves Kémiai Tanszék, valamint az MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport vezetője, az ELTE korábbi rektora és Bősze Szilvia tud. főmunkatárs (MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoport), a kuratórium titkára adták át. A tudományos program keretében Ferenczy György (MTA TTK) és két díjazott, Vas Márton (Richter Gedeon Nyrt.) és Bakai-Bereczki Ilona (Debreceni Egyetem, GYTK, Gyógyszerészi kémiai Tanszék) tartottak előadást.

A Kisfaludy Lajos Alapítvány célja az eredeti gyógyszerek kutatása és az ahhoz kapcsolódó tudományterületek fejlődésének elősegítése, támogatása, különös tekintettel a Richter Gedeon Rt.-ben folytatott tudományos kutatásokkal érintett területére.

2015.06.23.