Az ELTE hallgatói is az Universiadén

A Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) 2015. június 19-i közgyűlésén tették le fogadalmukat a július 3-án kezdődő XXVIII. Nyári Universiadéra induló magyar csapat – tagjai – köztük számos ELTE-s hallgató. A közgyűlésen a felsőoktatás sportéletének fejlesztésért Hallgatói Díjban részesült Karvaly Márton, az ELTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat sportreferense.

A közel 170 fős magyar Universiade-csapat Dél-Koreába, Gwangjuba utazik a világ egyik legnagyobb seregszemléjére. A versenyen több mint 150 ország 10-12 ezer felsőoktatásban tanuló élsportolója vesz részt. A szakemberek 13-15 érem megszerzését remélik a magyar csapattól.

Az ünnepi közgyűlésen az egyetemi, főiskolai hallgatók közül a felsőoktatás sportéletének fejlesztésért több hallgató részesült elismerésben. MEFS Hallgatói díjat kapott Karvaly Márton, az ELTE PPK rekreáció és egészségfejlesztő szakos hallgatója. Karvaly 2013 októbere óta az Egyetem Hallgatói Önkormányzat sportreferenseként aktív szervezőmunkával, hallgatói sportprogramok megvalósításával és népszerűsítésével járult hozzá az ELTE sportéletének fejlesztéséhez. Az elismerést Kiss Ádám, a MEFS elnöke, Egyetemünk professor emeritusa, Tóth Miklós, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) alelnöke és Székely Mózes, a MEFS főtitkára adta át.

Az egyetemi sport területén végzett több éves eredményes munkájáért Szabari János, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club Kosárlabda Szakosztályvezetője MEFS Aranyplakett elismerést vehetett át.

Az ünnepi közgyűlésen és fogadalomtételen közreműködött az ELTE Művészeti Együttes Bartók Béla Énekkara.

Forrás: MEFS

2015.06.23.