Befejeződött a 28. Nyári Universiade

A kétévente megrendezett egyetemi olimpián 21 sportágban, 37 helyszínen 146 ország közel 13000 egyetemista, főiskolás sportolója küzdött a 272 aranyéremért a koreai Gwangjuban.

Az éremtáblázaton a magyarok a 26. helyen végeztek, két arany (Simon Béla-Juhász Adrián evezés, normálsúlyú kormányos nélküli kettes, vízilabda csapat: Barabás Botond, Bátori Bence, Bisztritsányi Dávid (csk.), Chilkó Márton, Halek Márton, Illés Sándor, Jansik Szilárd, Kovács Gábor, Lőrincz Bálint, Sedlmayer Tamás, Sántavy Máté, Szentesi Ádám, Zalánki Gergő) és három bronzéremmel (Valkai Ferenc, kard, Berta Dániel párbajtőr, Tamás Bence evezés). Az éremtáblázat élén Korea, Oroszország és Kína található.

A 2015-ös csapat kiutazó ELTE-s versenyzői közül File Mátyás (TTK, vívás – párbajtőr) jutott a legtovább: egy tussal maradt le a dobogóról az őt is soraiban tudó párbajtőr válogatott, amely az elődöntőben az ukrán csapattól, a kisdöntőben pedig az olaszok ellen szenvedett szoros vereséget; egyéniben pedig File a legjobb 16 közé jutott.

Do Phuong Nam (ÁJK, asztalitenisz) egyéniben, csapatban és férfi párosban is elindult a versenyben, egyéniben a a legjobb 32-ig jutott. A két évvel ezelőtt Kazanyban remekelő Babicz Sára (BTK, sportlövészet) 10 m légpisztoly és 25 m sportpisztoly versenyszámokban indult, az előbbi fegyvernemben nyílt nagyobb lehetősége a nyolcas döntőbe jutásra, ám a 39. és 40. lövésnél is fegyverhibával küszködött, így 5 környivel lemaradt a fináléról. Ravasz Etele Koppány (PPK, vívás – kard) az egyéni és a csapatversenyből is korán búcsúzni kényszerült.

A már a riói olimpiára is kvótát szerző Csere Gáspár, az ELTE korábbi hallgatója, a BEAC versenyzője harmadik legjobb európaiként a 10. helyen zárt a 48 indulót felvonultató félmaratonin, nehéz időjárási körülmények között.

Forrás: BEAC / MEFS

2015.07.20.