Nyugati filozófia Kínában

2015. szeptember 01.

2015. szeptember 01. -

ELTE Konfuciusz Intézet, Kodály terem (1088, Budapest Múzeum krt. 4/F)

Sun Xiangchen professzor, a Fudan egyetem Filozófia Intézetének kutatója Western Philosophy in China within 40 years címmel tart előadást 2015. szeptember 1-jén az ELTE Konfuciusz Intézetében.

Az előadás fő témája Kína és a nyugati filozófia kapcsolata az elmúlt negyven évben: milyen hatással volt a szociális és társadalmi változásokra, valamint az elmúlt évtizedek reformjaira. Ezek mellett az előadás kitér olyan fontos kérdésekre is, hogy miként lehet nyugati filozófiát tanulni és oktatni egy alapvetően nem a nyugati gondolkodásra építkező kultúrában, hogyan lehet azt átültetni a kínai nyelvre, áthidalva ezzel a megértés során felmerülő kérdéseket és problémákat.

Sun Xianghen professzor a sanghaji Fudan Egyetem Filozófia Intézetének igazgatója. Kutatási területe a felvilágosodás és a korai modern kor filozófiája, a zsidó-keresztény és a fenomenológiai gondolkodás, valamint az összehasonlító filozófia. Vendégtanárként világszerte több neves külföldi egyetemen tartott előadásokat (Peking University, Yale University, University of Birmingham, University of Chicago, University of British Columbia, National University of Taiwan).

Időpont: 2015. szeptember 1. 17:00
Helyszín: