Sikerek a nemzetközi kémiai diákolimpiákon

A Nemzetközi Mengyelejev Diákolimpián és a 47. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián (IChO) is szép sikereket ért el a magyar csapat, tagjai között Perez-Lopez Áron Ricardo Apáczais diákkal. A tanulók felkészítését az ELTE Kémiai Intézete végezte. A májusban megrendezett Mengyelejev-versenyen a magyar csapat egy ezüst- és két bronzérmet, valamint egy dicséretet hozott el, a júliusi IChO diákolimpiáról pedig egy arany-, egy ezüst és egy bronzéremmel tértek haza.

Az Örményországban rendezett Mengyelejev Diákolimpián 15 ország 92 diákja, míg az Azerbajdzsánban szervezett Nemzetközi Diákolimpián 75 ország 290 diákja vett részt. A magyar csapat keretébe az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny és a Középiskolai Kémiai Lapok levelező versenyének legjobbjai kerültek be. A diákokat mindkét versenyre Magyarfalvi Gábor, az ELTE egyetemi adjunktusa és felkészítő tanára kísérte el, akit a diákolimpia alatt az IChO Intéző Bizottságának elnökévé választottak.

A Mengyelejev Diákolimpia és a Nemzetközi Kémiai Diákolimpia magyar eredményei:

• Kovács Dávid Péter (Szent István Gimnázium, Budapest): bronz és arany, felkészítő: Borbás Réka
  • Perez-Lopez Áron Ricardo (ELTE Apáczai Gyakorlóiskola, Budapest): két ezüstérem, felkészítő: Villányi Attila
  • Stenczel Tamás Károly (Török Ignác Gimnázium, Gödöllő): két bronzérem, felkészítő: Karasz Gyöngyi és Kalocsai Ottó
  • Vörös Zoltán János (Váci Mihály Gimnázium, Tiszavasvári), felkészítő: Bényei András

2015.08.26.