Zentai László újra a Nemzetközi Térképészeti Társaság főtitkára

A Nemzetközi Térképészeti Társaság (International Cartographic Association, ICA) tisztújító közgyűlését 2015. augusztus 23–28. között rendezték Rio de Janeiróban. A közgyűlésen Zentai Lászlót, az Informatikai Kar Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanárát, az ELTE korábbi oktatási rektorhelyettesét újra a szervezet főtitkárává választották, a megbízatás négy évre szól. Zentai László az előző ciklusban (2011–2015 között) már betöltötte ezt a tisztséget.

A közgyűléssel együtt megrendezett 27. Nemzetközi Térképészeti Konferencián bemutatták az ICA első tudományos szaklapját, az International Journal of Cartographyt. A szerkesztőbizottság munkájában Zentai László is részt vesz, a nyitószám első cikkét Jesús Reyes Nuñez, a Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék egyetemi docense és Juhász Barbara térképész hallgató közösen jegyzik. A publikáció az iskolai térképeken alkalmazott kartogramokkal kapcsolatos felmérést mutatja be.

Zentai László 1993 óta dolgozik aktívan a szervezet munkájában, 2007 óta vezetője az ICA Magyar Nemzeti Bizottságának. Korábban volt már az ICA Oktatási és képzési Bizottság vezetője, a 2007–2011-es ciklusban ennek a bizottságnak a helyettes vezetőjeként tevékenykedett. A Nemzetközi Térképészeti Társaságot az elmúlt négy év során 32. tagként beválasztották a Nemzetközi Tudományos Tanács (International Council of Science, ICSU) tudományos uniói közé, elismerve a térképészet mint tudomány interdiszciplináris jellegét. Zentai László újraválasztása a szervezet sikereinek elismerését is jelenti.

Forrás: ICA

2015.09.03.