ELTEfeszt 2015

2015. október 02.

ELTE Trefort-kert (1088 Budapest, Múzeum krt. 4., 6–8.)

2015. október 02. -

ELTE Trefort-kert (1088 Budapest, Múzeum krt. 4., 6–8.)

Több mint félszáz program, interaktív workshopok, nemzetközi lehetőségek és az ország legjobb kutatóinak rendhagyó órái: az Eötvös Loránd Tudományegyetem Trefort-kerti Campusa 2015. október 2-án színes forgataggá változik az interaktív pályaválasztó fesztivál idejére.

Az idén már harmadik alkalommal megrendezett fesztivál több mint egy hagyományos nyílt nap: az izgalmas programon intézményünk összes kara bemutatkozik – nem mindennapi formában. A központi előadásokat idén Bányai Éva hipnóziskutató, Szilágyi Márton irodalomtörténész, Vellai Tibor genetikus és Vicsek Tamás fizikus tartja. Ezenkívül a fesztivál vendége lesz az ELTE-n végzett D. Tóth Kriszta újságíró, író, az UNICEF nagykövete.

Az élményalapú rendezvény célja, hogy bemutassa, miként működik egy nyitott, európai, a tehetséggondozásban élen járó intézmény. Kiváló professzoraink előadásai mellett külön standon tájékoztatjuk az érdeklődőket a felvételi tudnivalókról, az Érettségi Előkészítőről és hallgatói szolgáltatásainkról. Leendő hallgatóink megismerkedhetnek azokkal a lehetőségekkel is, amelyeket 450 nemzetközi partneregyetemünk nyújt az ELTE-s diákoknak. A kiemelkedő diákok tehetséggondozását végző egyedülálló szakkollégiumi hálózat mellett tutorálási és mentorprogramjainkról is szó lesz.

Az egész napos program során modellezzük az ENSZ működését, kiderül, hogy milyen lehetőségek várnak a bölcsész- és jogi képzésre jelentkezőkre, lesz sajátélmény-program a körülöttünk lévő világ érzékeléséről, szó lesz a legújabb gyógypedagógiai állatasszisztált-terápiákról is. A leendő hallgatók bekukkanthatnak a start-upok világába is, kipróbálhatják, hogy mennyire tudnak informatikusként gondolkodni, de lesz statisztikai gyorstalpaló is. Kiderül, milyen pszichológiai kapcsolatban vagyunk kedvenc helyeinkkel vagy milyen útvesztőbe vihetnek minket a nemi sztereotípiák. A diákok rendhagyó „termékbemutatón” találkozhatnak a molekuláris tetoválással és az etorobottal. Az előadások mellett ingyenes karrier-tanácsadás, személyiségpszichológiai tesztek, kulturális- és sportprogramok is szerepelnek a programban.

Az interaktív pályaválasztó napon reggel 8 és este 17 óra között várjuk a leendő felvételizőket, szüleiket és a pedagógusokat. A fesztivált nyereményjáték is kíséri, amelyen három tabletet sorsolunk ki. A diákok részére a szervezők igazolást állítanak ki. Az esemény nemcsak az előző tanévben közel kétezer diákot vonzó ELTEfeszt, hanem az Egyetem által évek óta sikerrel megrendezett országos Pályaválasztási Nap folytatása is.

A programkínálat folyamatosan bővül – a programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Facebook-esemény

Időpont: 2015. október 2. 8:45–17:00
Helyszín: ELTE Trefort-kert (1088 Budapest, Múzeum krt. 4., 6–8.)

Bővebben a korábbi ELTEfesztekről:
II. ELTEfeszt (2014. október 10.)
I. ELTEfeszt (2014. február 1.)