Több ezren támogatták az Egyetemet

Mintegy  tizenhétmillió forintot juttattak az adózók az ELTE céljait támogató alapítványoknak a személyi jövedelemadó civil szervezeteknek adható 1%-ából. A legnagyobb összegű támogatást ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola Alapítványa kapta, a felajánlók összlétszáma meghaladta a 2600 főt.

Az ELTE oktatási tevékenységét, kutatómunkáját, a hallgatói életet, a kulturális és szabadidős tevékenységeket és az Alumni Baráti Kört támogató alapítványok pénzügyi forrásaik egy részét évről-évre a magánszemélyek által fizetendő személyi jövedelemadó civil szervezetek számára fölajánlható 1%-ából biztosítják. Az ELTE különféle intézményeinek sokrétű tevékenységét támogató több tucatnyi civil kezdeményezés javára összesen több mint 17 millió Ft értékben rendelkeztek a 2015. évi személyi jövedelemadójuk terhére a magánszemélyek.

Több millió forinttal támogatták a civilek az ELTE gyakorlóiskoláit, a Radnóti Miklós Gyakorlóiskola Alapítványát, a Trefort Gyakorlóiskola Alapítványt, valamint az Alapítvány az Apáczai Gimnáziumért civil szervezetet. Az adózók idén is jelentős összeget ajánlottak fel az „Értetek” Gyakorló Általános Iskola Alapítvány, az ELTE Bartók Béla Énekkari és Egyetemi Koncertzenekari Alapítvány, az ELTE TTK Hallgató Alapítvány és a Trefort-kert Alapítvány számára is.

A NAV kimutatása letölthető innen.

2015.09.18.