Brazília a XXI. század kihívásai előtt

10/12 - 10/13

2015. október 12. - 2015. október 13.

ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, magasföldszint)

10/12 - 10/13

2015. október 12. - 2015. október 13.

ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, magasföldszint)

Az ELTE Brazil Tanulmányok Központja 2015. október 12–13-án Brazília a XXI. század kihívásai előtt: irodalom, kultúra, társadalom címmel tudományos szimpóziumot szervez.

A rendezvény megnyitóján részt vesz Valter Pecly Moreira, Brazília nagykövete, Dra. Maria José Morais Pires, Portugália nagykövet asszonya; Roberto Vecchi, a Luzitanisták Nemzetközi Szövetségének elnöke; Kisfaludi András, az ELTE általános rektorhelyettese; Borhy László, a Bölcsészettudományi Kar dékánja; Bus Szilveszter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára és Pál Ferenc, az ELTE brazil tanulmányainak szervezője. A négy szekcióban és a záró kerekasztal-beszélgetésen számos nemzetközi és hazai szakértő tart előadást a brazil társadalmat, kultúrát és tudományt érintő kérdésekről és a hazai kutatók és doktoranduszok számára elérhető lehetőségekről.

A konferencia részeként október 13-án 17 órakor mutatják be Pál Ferenc Arcképek a portugál irodalomból (Dénes királytól Saramago-ig) című könyvét. A könyvbemutatót Dra. Maria José Morais Pires nagykövet asszony és Horváth Krisztina irodalomtörténész, egyetemi docens nyitja meg.

A rendezvényt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Luzitanisták Nemzetközi Szövetsége támogatja.

Részletes program

Időpont: 2015. október 12–13.
Helyszín: ELTE BTK Kari tanácsterem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A, magasföldszint)

ELTE BTK