Sidney Fernbach-díjban részesült Szalay Sándor

Az ELTE TTK Fizika Intézetének korábbi professzora és egyetemünk díszdoktora, Szalay Sándor (Alexander Szalay) nyerte el az IEEE Computer Society 2015. évi Sidney Fernbach-díját. A méltatás kiemeli az adat-intenzív számítógépes rendszerek fejlesztésében és e rendszerek alkalmazásával számos tudományterületen, így az asztrofizikában, a turbulencia elméletében és a genomikában elért eredményeit.

Szalay Sándor (Alexander Szalay) a Johns Hopkins Egyetem professzora, a galaxisok térbeli eloszlásának statisztikai mérésével foglalkozó kozmológus. 1990 óta a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, 2003 óta az American Academy of Arts and Sciences tagja. 2004-ben fizikai Alexander Von Humboldt-díjat kapott, 2008 óta az ELTE díszdoktora.

Forrás: ELTE Fizikai Intézet / Johns Hopkins Egyetem

2015.10.07.