Együttműködés a József Attila Színházzal

Kisfaludi András általános rektorhelyettes és Nemcsák Károly színházigazgató 2015. október 7-én együttműködési megállapodást írt alá, melynek célja az egyetemi színjátszó társulatok tevékenységének támogatása, valamint a színház programjainak népszerűsítése az egyetemi polgárok körében.

A kölcsönös előnyökkel járó összefogás jelentőségét Kisfaludi András és Nemcsák Károly is kiemelték, hiszen a József Attila Színház mint önmagában teljes, városi színház színes előadás-kínálatával a közönség minden igényét képes kiszolgálni, ugyanakkor lehetőséget és teret is biztosít az egyetemi színjátszó körök számára előadásaik stúdiószínpadi bemutatására, valamint különböző kulturális programok megrendezésére.

Az együttműködési megállapodás kezdeményezője Horváth István, a Munkajogi és Szociális Jogi tanszék egyetemi docense volt, a hallgatói csoportok összefogásával és a színjátszó társulatok igényeinek felmérésével Pozsár-Szentmiklósy Zoltánt, a hallgatói ügyek rektori biztosát bízták meg.

2015.10.08.