Hét vadász

2015. október 16.

Tisza Mozi (5000 Szolnok, Templom út 4.)

2015. október 16. -

Tisza Mozi (5000 Szolnok, Templom út 4.)

Az ELTE Videostúdió „Hét vadász” című tudományos ismeretterjesztő filmjét 2015. október 16-án vetítik a szolnoki Nemzetközi Tudományos Filmfesztivál versenyfilmjei között. Az alkotást Kriska György, az Embertani Tanszék egyetemi adjunktusa, Maros Gábor műszaki tanár (ELTE Videostúdió) és Nagy Ernő HSC rendező-operatőr (ELTE Videostúdió) jegyzi.

A „Hét vadász” a hazánkban honos és a természetes vizeinkben megtalálható vízi rovarok – acsalárva, botpoloska, víziskorpió stb. – izgalmas, kalandos és kevéssé ismert életét mutatja meg, a film segítségével soha nem látott közelségből ismerkedhetünk meg a víz alatti mikrovilág titkaival.

A fesztivál védnöke, Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, az ELTE egyetemi tanára köszöntőjében így fogalmaz: „a tudományos ismeretterjesztő filmek kiemelkedő szerepet játszanak környezetünk és az egyes tudományágak megismerésében. Különösen a fiatal generáció számára lehetnek értékesek az elkészült alkotások, hiszen talán ők a legfogékonyabbak a mozgókép műfajára.”

A filmfesztivál programja

Időpont: 2015. október 16. 14:00
Helyszín: Tisza Mozi (5000 Szolnok, Templom út 4.)

Természettudományi Kommunikáció és UNESCO Multimédiapedagógia Központ