A budapesti Dante-kódex

2015. október 12.

ELTE Eötvös Collegium, Nagyterem (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

2015. október 12. -

ELTE Eötvös Collegium, Nagyterem (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

Az Eötvös Collegium Olasz műhelye által szervezett Itáliai irodalmi hatások Európában című sorozat következő alkalmán, 2015. október 12-én Domokos György, a PPKE Olasz Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense tart előadást a budapesti Dante-kódexről.

Az ELTE Egyetemi Könyvtár Cod.Ital.l jelzetű Dante-kódexe minden bizonnyal a legrégebbi Dante-művet tartalmazó kézirat Magyarországon, melynek érdembeli kutatása csak a 19–20. század fordulóján kezdődött meg. A kötet valószínűleg 1379-ben, Nagy Lajos király egyik hadjárata során került magyar kézre. A kódex kiadatlan szövegeinek leírása és nyelvtörténeti elemzése Domokos György vezetésével a 2000-es évek elején kezdődött meg.

Az Olasz műhely előadássorozatának célja, hogy a hallgatók olyan kiváló professzorok előadásain ismerhessék meg a világirodalom meghatározó alkotóinak, Danténak, Boccacciónak és Petrarcának életművét – és írásművészetüknek az európai irodalomban kimutatható utóhatásait –, akik kutatásaik és felkészültségük révén hazánkban és a nemzetközi italianisztikában egyaránt elismertek.

A félév programja

Időpont
: 2015. október 12. 19:30
Helyszín: ELTE Eötvös Collegium, Nagyterem (1118 Budapest, Ménesi út 11–13.)

ELTE Eötvös Collegium